piątek, 25 lipca 2014

Metamorfoza mojego bloga + Liebster Blog Award

Kochane!

Z racji tego, że dziś mam nadzień wolny, naszła mnie ochota na odświeżenie bloga. Jestem minimalistką, więc wystrój nadal miał taki pozostać, ale chciałam jakiś prosty, świeży i kolorowy motyw. Najbardziej jednak mi zależało na tym, żeby zrobić menu u góry strony. Bardzo mi się to podobało, ale nigdy nie wiedziałam, jak się za to zabrać. Pomyślałam sobie "Ja nie dam rady?! No to patrz!" i po całym dniu grzebania w HTML i CSS udało mi się, z czego jestem niesamowicie dumna!

Tak było przedtem:

A tak teraz:

Bardzo mi się podoba ten motyw :). Odnowiłam także kolorystykę bloga i poprawiłam detale. Mogę spać spokojnie :). Jak zauważyłyście, zmieniłam tytuł przewodni bloga z "Make Your World Up!" na "lOla Make Up & Beauty Blog". Ten pierwszy tytuł towarzyszył mi od początku istnienia bloga, jednak nijak mi się podobał. Był stworzony na szybko. Natomiast moja ksywka Lola też nie bardzo mi odpowiada, jednak nie chcę jej zmieniać, bo tak jestem już kojarzona. W zamian za to zmieniłam sposób jej zapisu z Lola na lOla, by było widoczne, że wzięła się od mojego imienia :). Jeszcze muszę popracować nad adresem bloga, który też jest beznadziejny, ale wszystko w swoim czasie :).

Korzystając z notki o wszystkim i o niczym, odpowiem po raz drugi na pytania w zabawie Liebster Blog Award. Zostałam nominowana przez Malowaną Słońcem, dziękuję!

1. Skąd pomysł na pisanie bloga?

Zazwyczaj jest tak, że blog jest efektem zainteresowania kosmetykami, czy makijażem. W moim przypadku było trochę na odwrót. Założyłam bloga kosmetycznego i dopiero wtedy tak naprawdę wciągnęłam się w tę tematykę. Tzn. zawsze lubiłam kosmetyki, ale blog to spotęgował. Jeśli chodzi o makijaż, to na początku istnienia w ogóle nie publikowałam makijażu, byłam sporo do tyłu, jeśli chodzi o praktykę i to właśnie dzięki blogowaniu ciągle się udoskonalam. Skąd pomysł? Zawsze prowadziłam blogi :). W gimnazjum miałam bloga na onecie i nieskromnie mówiąc był dosyć poczytny. Jak na taką smarkulę, to poruszałam poważne tematy. Nie pisałam pamiętnika, tylko artykuły o różnych zagadnieniach, wyrażając swój stosunek do nich :).

2. Czy wyobrażasz sobie, że przestajesz być blogerką?

W tym momencie zdecydowanie nie. Bardzo lubię blogować, wyrażam w ten sposób siebie. Czytanie innych blogów jest dla mnie formą relaksu, inspiracji. Dzięki temu chcę też ciągle się rozwijać i udoskonalać :).

3. Dokończ zdanie => Jestem szczęśliwa bo...

Jestem szczęśliwa, bo robię to, co lubię.

4. Jak wygląda Twój dzień?

Ot zwykły dzień - zazwyczaj jestem w pracy :D. A jak mam wolne, to albo spotykam się ze znajomymi, albo odpoczywam przed kolejny dniem pracy. Koniecznie nadrabiam seriale, a mam ich sporo :). Nie wyobrażam sobie dnia bez czytania. Obecnie mam na tapecie Harlana Cobena, chcę przeczytać wszystkie jego książki i zostało mi jeszcze kilka.

5. Twoje najbardziej szalone marzenie?

Nie wiem, czy to marzenie jest takie szalone, choć może patrząc na koszt to tak :D. Mianowicie chcę pojechać do Ameryki Północnej i zwiedzić wszystkie interesujące mnie miasta. Wzięło się to stąd, że sporo czytam i chcę skonfrontować moje wyobrażenia z rzeczywistością.

6. Co lubisz robić, kiedy masz wolny czas tylko dla siebie? 

Tak, jak pisałam dwa punkty wyżej: nadrabiam seriale, czytam książki, przeglądam blogi, piszę posty, robię zdjęcia, albo się maluję :).

7. Co byś zrobiła gdybyś wygrała "6-tkę" w Totka?

Spełniłabym wszystkie swoje zachcianki. Zrealizowałabym marzenie z wyjazdem do USA. Obdarowałabym bliskie mi osoby. Resztę odłożyłabym na wysoki procent i żyła z odsetek :D

8. Kiedy masz chandrę to co Cię najbardziej uspokaja?

Hmmm... powiedziałabym, że zjedzenie słodyczy, ale ostatnio je wyeliminowałam z jadłospisu :). Myślę więc, że słuchanie muzyki i... cisza.

9. Co najbardziej drażni Cię w ludziach?

Głupota i brak myślenia. Krótko i na temat :). Niestety to budzi we mnie agresję :P

10. Twój ulubiony film do którego często wracasz?

Nie oglądam filmów kilkakrotnie. Bardzo lubię filmy z gatunku thriller, horror, sensacja, kryminał.

11. Twój najszczęśliwszy dzień w życiu?

Myślę, że wszystko przede mną :)!

Nie będę nominowała osób ani pisała pytań, bo już kiedyś to zrobiłam :).

Dajcie koniecznie znać, jak podoba Wam się zmiana szablonu :)!


10 komentarzy:

 1. Zmiana fantastyczna taka letnia ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna zmiana. Ładny nagłówek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładny nagłówek :) Świetnie poradziłaś sobie z html!! :D Chylę czoła!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny, radosny nagłówek podoba mi się :)
  A co do ludzkiej głupoty, czasem czuję współczucie bo walniecie jakiejś głupoty zdarza się każdemu, ale w większości przypadków we mnie też to budzi agresję :D

  OdpowiedzUsuń
 5. ładna zmiana ale i TAK wszyscy kojarzą Ciebie po ustach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przychodzą w życiu takie momenty, że chce się coś zmienic. :) Zmiany na plus!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super wygląd bloga aż zazdroszczę. Też będę musiała w międzyczasie trochę pogrzebać :)

  jo-food.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Zmiana wyglądu bloga wyszła po prostu genialnie :) Fantastyczna metamorfoza. :)
  Pozdrawiam słonecznie :*

  OdpowiedzUsuń